Usługa 3D Secure - bezpieczeństwo transakcji internetowych

Usługa 3D Secure to dodatkowe zabezpieczenie płatności dokonywanych kartą w internecie. Umożliwia dokonywanie przez Internet płatności o zwiększonym stopniu bezpieczeństwa. Każda transakcja potwierdzana jest dodatkowym hasłem, które klient nadaje przy rejestracji karty w usłudze.

Możesz wybrać dwa sposoby na zatwierdzenie transakcji kartą w internecie z usługą 3D Secure:

Odpowiedź na pytanie weryfikacyjne ustalisz w placówce Twojego Banku lub poprzez bezpłatną infolinię pod numerem 800 888 888 lub 61 647 28 46 (z zagranicy; opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora). Infolinia dostępna jest przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia.

Odpowiedź na pytanie musi być zgodna z tym co zostało podane w Banku lub na Infolinii, tzn. zachowana wielkość liter i znaki specjalne.

Należy pamiętać, że wybór wskazanej metody potwierdzania transakcji umożliwi dokonanie zapłaty kartą w internecie z użyciem metody 3D Secure.

Szczegóły dotyczące usługi znajdą Państwo tutaj

Informacje dodatkowe

Włączenie Usługi 3D Secure

Automatycznie – przy aktywacji karty

Przebieg transakcja z usługą 3D Secure
 1. Wejdź na stronę sklepu obsługującego płatności 3D Secure
 2. Wybierz płatność kartą i podaj jej dane:
  • Numer karty,
  • Imię i Nazwisko,
  • datę ważności karty,
  • Kod CVV2/CVC2, który znajdziesz na odwrocie karty, obok paska do podpisu
 3. Sprawdź poprawność danych
 4. Potwierdź transakcję.

Uwaga, dodatkowa weryfikacja w usłudze 3D Secure nie zawsze będzie wymagana. Uzależnione jest to od sklepu internetowego.

Jak zablokować Usługę 3D Secure?

3- krotne wpisanie błędnej odpowiedzi na pytanie lub hasła 3D Secure powoduje zablokowanie usługi do końca dnia. Usługa zostanie odblokowana następnego dnia o godzinie 00:00. Dopiero wówczas możliwe będzie wykonywanie  płatności.

Jak odblokować Usługę 3D Secure?

Należy zadzwonić pod bezpłatną infolinię 800 888 888 lub pod numer 61 647 28 46 (z zagranicy; opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora). Infolinia jest dostępna całą dobę, każdego dnia.